Як парфуми використовують у різних сферах бізнесу?

З недавніх пір стало відомо, що деякі аромати спонукають людей робити більше покупок. За допомогою ароматизації магазину можна збільшити продажі більше, ніж на 30%. В Америці, близько 60% відомих компаній використовують аромати для залучення покупців (Apple, Hilton, Philips, Mercedes-Benz), а в Україні - близько 30%. 

Великі магазини найчастіше використовують ароматизацію приміщень через системи кондиціонування. Незамінним помічником у створенні потрібного аромату для невеликих бутиків найчастіше стає парфум-дифузор або простий флакон з парфумерної водою. Ароматний флакончик розпилюють на деталі інтер'єру або просто в повітря, утворюючи при цьому «потрібну» атмосферу для покупців.

Типи запахів, які використовують в роздрібній торгівлі

  • Солодкі (ваніль, шоколад, карамель, капучіно, кава).
  • Ті, що викликають апетит (аромат булочок, випічки, кориці).
  • Аромати настрою (хвоя, фрукти, скошена трава).

Дуже часто ТЦ розпилюють аромат скошеної трави або хвої біля входу, для залучення більшої кількості відвідувачів, створюючи цим гарний настрій для здійснення покупок і прогулянки по ТЦ.

У яких магазинах використовують аромати?

  1. Магазини шкіргалантереї та хутрових виробів дуже часто розпилюють аромати з запахом шкіри. Шкіряні аромати звучать «дорого-багато», і надають солідності бутику.
  2. У магазинах сувенірів, подарунків і домашнього інтер'єру прийнято використовувати аромати кориці та імбиру. Вони створюють атмосферу затишку і тепла.
  3.  Масажні, косметичні та SPA салони, використовують морські та хвойні аромати, які допомагають розслабитися.
  4.  Ювелірні магазини, для залучення покупців, використовують фруктово-квіткові аромати, які здатні підняти настрій і змусити зробити покупку, навіть якщо вона не була запланована.
  5.  Аромат сандалу здатний надати бездоганності, тому його використовують  магазини чоловічих костюмів і аксесуарів.
  6.  Найяскравішим прикладом служать кав'ярні, які часто ароматизують приміщення корицею або ароматом кави, змушуючи дедалі більше покупців випити чашку ароматної кави або капучіно.
  7. Казино і ігрові клуби використовують аромати лавра, кави і деревини, які здатні впоратися з запахом диму (так як там дозволено курити).
  8.  У готелях використовують свіжі зелені або свіжі квіткові аромати.    
  9.   Ароматизацію приміщень використовують не тільки магазини, а й офіси, використовуючи цитрусові аромати для підвищення працездатності співробітників.
  10. Багато відомих бутиків використовують конкретні аромати для більшої  впізнаваності свого бренду. Наприклад, прогулюючись по ТЦ, ви чуєте солодкий східно-пряний аромат, і розумієте, що десь поруч знаходиться магазин Vitto Rossi. Так як цей аромат використовується по всій мережі цього бренду, то у кожного перехожого він викликає асоціації, пов'язані тільки з цим бутиком.
  11.  Безліч фітнес-центрів, автосалонів, ТРЦ, готелів, виставок використовують аромати в якості залучення клієнтів. 

Головне - не допустити помилок при виборі «потрібного» аромату. 

Обираючи парфум, орієнтуватися варто не на власні бажання, а на напрямок діяльності. Невідповідність аромату і інтер'єру (наприклад, в булочній запах троянд буде недоречний) може негативно вплинути на продажі і зменшити кількість покупців.


Коментарі

Написати коментар

Останні статті

Підписатися