Обираючи аромат, кожен з нас орієнтується в першу чергу на піраміду композиції, вибираючи ноти які до душі, а також на пору року. Всім хочеться, щоб аромат лунав якомога довше, надаючи нам впевненості на протязі всього дня.
Так як же визначити стійкість аромату ще до його покупки? Щоб визначити стійкість парфуму, його потрібно нанести його на спеціальні паперові смужки (блоттери), які використовуються в парфумерних магазинах. Якщо на блоттері аромат тримається близько години, то на тілі такий аромат буде триматися трохи довше 2х годин, а якщо аромат на паперовій смужці тримається близько 5-ох годин, то такий аромат буде радувати вас прекрасним шлейфом протягом всього дня.
Від чого залежить стійкість аромату?
Є кілька факторів, які впливають на стійкість парфуму.
- Умови, в яких зберігається аромат. Прямі сонячні промені і часті перепади температури негативно впливають на стійкість. Парфуми краще зберігати в сухому і темному місці.
- Тип шкіри: холодна або гаряча. На холодній шкірі аромати тримаються довше, але розкриваються не так інтенсивно як на гарячій. На гарячій шкірі навпаки, аромати тримаються менше, але розкриваються яскравіше і інтенсивніше.
- Варто звернути увагу на групу аромату - свіжий або солодкий. Як відомо, солодкі аромати мають властивість триматися в рази довше. Для свіжої композиції стійкість до 6-ти годин є нормою. Стійкість солодкої композиції може досягати 10 годин.
- Не забувайте про те, що на одязі ваш улюблений парфум буде триматися майже в два рази довше, ніж на тілі.
Як продовжити стійкість улюбленої композиції?
Ось вам кілька порад:
- наносьте парфум на волосся, задню частину шиї і декольте;
- якщо у вас гаряча шкіра, і аромат недовго тримається, то наносьте його під коліно, зовнішню сторону долоні або на внутрішню частину плеча;
- нанесіть аромат на ватний диск і покладіть в бюстгальтер або у внутрішню кишеню одягу так, щоб він контактував зі шкірою;
- ті місця, на які плануєте наносити аромат, змастіть трохи косметичним вазеліном або гігієнічною помадою без кольору і аромату;
- для того щоб аромат довше звучав, наносьте його на чисту, вологу шкіру, наприклад, після ванни або душу.
Безсумнівно, довге звучання аромату не може не радувати. У гонитві за стійкістю, не забувайте про те, що деякі люди відчувають аромати гостріше, а деякі не так сприйнятливі до запахів: один і той же аромат для різних людей може звучати по-різному.
Наприклад, ваш новий аромат вам шалено подобається, він - ніжний, ненав'язливий і дуже тонкий, а ваша подруга стверджує, що не чує його.
Не варто засмучуватися - це не означає, що він не стійкий і не пахне, це означає, що у неї не так гостро розвинений нюх як у вас.
Тому, вибираючи для себе парфум, орієнтуйтеся тільки на власні емоції і відчуття, а не на відчуття близьких вам людей.