Ще з давніх часів всі звикли ділити парфумерію на чоловічу і жіночу. Так в чому ж різниця між чоловічим і жіночим ароматом? Люди, які ніколи про це не замислювалися, напевно скажуть, що чоловічий аромат сильніше, ніж жіночий. Відповідь майже правильна. Парфуми для різної статі створюються на різних основах. Ключовими інгредієнтами жіночих ароматів є квіти, а чоловічих - деревні акорди. Це не означає, що в жіночих ароматах відсутні деревні мотиви, просто у них різне поєднання відтінків. Візьмемо, наприклад, пряні ноти, які використовуються як в жіночій, так і в чоловічій парфумерії. Якщо їх поєднати з квітковими акордами, то вони додадуть аромату жіночності, а якщо з лавандою і шавлією, то такий аромат стане грубим і трохи тютюновим.
Особливість аромату “унісекс”
У наш час з'являється все більше сучасних новинок, створених без прив'язки до статі. Їх прийнято називати ароматами «унісекс» (від англійського «одна стать»). Що вони собою являють? Особливістю цієї категорії є те, що у них немає головної акцентуючої ноти, яка відразу ж дає уявлення про статеву приналежність парфуму. Всі акценти в парфумерії «унісекс» змішані, тому вони ваблять і зачаровують своєю загадковістю, залучаючи безліч шанувальників.
Перший парфум “унісекс”
В одній інформації йдеться про те, що перші парфуми унісекс були створені в 1994 році Келвіном Кляйном, в іншій - що перший «унісекс» створив Эме Герлен в 1889 році. Однак, предком всіх «унісексів» став одеколон, під назвою Кельнська вода, що вийшов в 1972 році, який спочатку вживали під виглядом ліків. У 1810 році вийшов наказ про те, що всі складові медичних препаратів повинні бути оголошені. І тоді, її творець, вирішивши зберегти рецепт у таємниці, почав позиціонувати одеколон як парфум. Спочатку аромат вважався як чоловічий, але на початку 20-х років ХХ століття з'явився плакат, на якому була зображена жінка, «одягнена» в цей чоловічий аромат. Ця реклама створила обурення і поклала початок ідеї парфумерії «унісекс», яку в той час публіка не готова була прийняти. Кельнська вода існує і до цього дня, але вже з трохи зміненою рецептурою.
З приходом сексуальної революції і зародженням фемінізму в 60-х і 70-х роках сформувався новий тип жінки - «бізнес-леді», якій ніжні аромати вже не пасували. Парфум того часу повинен підкреслювати впевненість, незалежність і рівноправність з чоловіками. І тільки з приходом 80-х починає процвітати стиль «унісекс», формуючи людей в групи з однаковими вподобаннями і смаками.
Вибір парфуму “унісекс”
Незважаючи на універсальність «унісексу» деякі чоловіки і жінки при виборі аромату намагаються вибрати більш «жіночий» або більш «чоловічий» унісекс. Це - неможливо, так як у них відсутні ніжні жіночі ноти і різкі чоловічі акорди. Їх звучання незвичайне, чарівне і неординарне. Одні можуть звучати зухвало, а інші, навпаки, приглушено і спокійно. Головна порада при виборі «унісексу» - якщо він вам не підходить, не купуйте його тільки через популярність. До вибору такого аромату потрібно підходити відповідально, так як він - головна складова вашого образу.