Східні аромати - дуже велика група, особливістю якої є присутність в композиції певних нот східного напрямку: сандал, ветивер, бензоин, цибетин, лабданум, ладан, гвоздика та інші прянощі. Східний парфум не обов'язково повинен бути солодким. У цієї групи ароматів існує ряд загальних характеристик: вони теплі, обволікаючі, м'які і пряні. Назва цієї групи родом з Близького Сходу, де завжди в моді були багаті, складні і яскраві композиції. У східних країнах заборонено використовувати спиртові основи в парфумерії, тому аромати вони використовують масляні.
Східна парфумерія - дуже давня група ароматів. Особливі види смол і дорогої деревини спочатку приносилися в жертву божеству Стародавнього Єгипту ще за кілька тисяч років до н.е.
Миропомазання - найстаріший ритуал, в якому використовувалися парфумерні масла. Християни створювали різного роду пахощі з інгредієнтів, про які було відомо з Біблії: смирна, кориця, оливкова олія, очерет запашний і інші. Так що найпершими творцями ароматів були парфумери, а жерці, які самостійно створювали пахощі.
Східний напрям у сучасній парфумерії
У сучасній парфумерії східний напрямок з'явилося тільки в ХХ столітті. Пристрасть до Сходу захопила Європу в 1923 році, після розкриття гробниці Тутанхамона, великого єгипетського фараона. Сучасна «східна парфумерія» дещо змінена, так як під поняттям «схід», мають на увазі не тільки арабські країни.
Класифікація орієнтальних ароматів
Всі вони іменуються як східні аромати.
- арабські - аромати, максимально наближені до традицій Близького Сходу (масла, пахощі, ладан, дерево уд);
- перські - дуже схожі на попередні, але в них часто використовуються квіти і трави, які не використовують араби;
- індійські - мають загальні риси з перськими й арабськими, відмінністю є основний інгредієнт - карі, який використовують тільки індуси;
- китайські - акцент на засушених квітах, фруктах і травах, які застосовувалися у вигляді саше для ароматизації приміщень.
Існує кілька підгруп східних ароматів
- східно-квіткові, в яких чуттєво і гармонійно звучать екзотичні квіти: ірис, півонія, троянда і жасмин;
- східно-пряні - пахнуть акордами гвоздики, імбиру і кардамону, іноді переплітаючись з гірською лавандою або квітами гвоздики;
- деревно-східні - характеризуються нотами пачулі, сандалового дерева, ветівера і кедра. Дуже часто присутні цитрусові відтінки;
- амброві - самі насичені і яскраві. Ваніль і амбра - провідні ноти.
Чому в колекції кожного повинен бути східний аромат?
- Східні аромати дуже насичені, багатогранні і шлейфові;
- Дуже стійкі. Досить кілька нанесень і ваш аромат буде з вами протягом декількох днів;
- Компоненти, що входять до складу східної композиції, є афродизіаками і привертають увагу протилежної статі.
Незважаючи на популярність східних ароматів, користуються ними в основному найсміливіші, владні і впевнені в собі чоловіки і жінки. Композиції сходу славляться привабливістю і сексуальністю, а також здатні підкреслити індивідуальність, привернути увагу і надати привабливості на будь-якій вечірці або побаченні.